Skip to main content

Hangi Su Arıtma Yöntemi.Ni Tercih Etmeliyim?

 

Öncelikle. 3 ana başlıkta toplayabiliriz tercih yapabilirsiniz Bunlar sizlere daha rahat su kullanabilme imkanı sağlayacaklardır. Öncelikle hangi yönteme karar vereceksiniz?

1- Dairenizin Tamamı İçin Arıtma Yapan, Su Yumuşatma Sistemi. Genel Arıtım Sistemine mi? ( dairede kullanılan tüm suyun arıtılması işlemidir. Su tamamı ile adından anlaşılacağı üzere yumuşak bir hal alır. Tüm cihazlarınızı korur. Kullandığınız deterjandan tutunda şampuan miktarına kadar ciddi oranda tasarruf sağlarsınız. Tüm boru musluk beyaz eşya ömrü uzar verimliliği artar. Basit olarak bu faydaları sağlayabilirsiniz. Su Yumuşatma Sistemi Genel Olarak Maliyeti Yüksektir. Cihazın Kurulumu İçin, Kalıcı olarak Birkaç Metrekarelik bir alana ihtiyaç vardır. Bakımı Kolaydır 25 er Kilogramlık alacağınız, Tuz İlave Ederek bakımını yapabilirsiniz. Kaliteli bir içim sunmazlar. Ayrıca Su Yumuşatma Sistemi . ultraviyole ile desteklenebilirler.

2- Dairenizin Girişine Koyacağınız, Su Saatinden Sonraya Eklenen, Daire Girişi Arıtma Cihazı. 3 ya da 4 adet filtreden oluşurlar, dairenize giriş yapan suyun. Ön Yıkanabilir Filtreden Geçerken Çok Büyük kaba tortular bu yıkanabilir eleğe takılarak kalır. Siz periyodik aralıklarla bu filtreyi çıkartıp yıkayarak tekrar takabilirsiniz. 2. Olarak, 5 veya 10 mikron gözenekli filtreden geçen su, kaba tortularından arınır. Ardından eklenecek karbon filtrelerle bazı kimyasalların nispeten tutulması sağlanabilir. Göreceli olarak kaba tortularından ayrılan su beyaz eşyalarınızı korurlar. Fakat içim lezzeti sağlamazlar.

3- Tezgah Altı Su Arıtma Sistemleri. Mutfak lavabosu altına ekleyebileceğiniz. Ters osmos yönteminden oluşan su arıtma sistemleri. Milyonda bir büyüklüğündeki yarı saydam zardan geçirilen sudur kabaca. Karbon ve sediment filtrelerle desteklenir. Kalıcı kaliteli bir içim lezzeti sunarlar. Tüm kaba ve mikrobiyolojik kirlilikleri büyük oranda arıtırlar.

Belirli bir filtre yöntemine karar verdikten sonra, farklı üreticilerden çok sayıda model arasından seçim yapabilirsiniz. Öncelikle fiyata değil, her şeyden önce ürünün kalitesine dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Sonuçta, bu sizin ve sevdiklerinizin sağlığı ile ilgilidir. Tavsiyemiz: denenmiş ve test edilmiş, kamu kurumları, yoğun personel sayılı işyerleri. Ve Birkaç yıldır kullanan aileler yani, gerçek kullanıcılar tarafından yıllardır kullanılan bir ürün seçin. Ve ürünün tüm filtrelerinin, kullanılan deponun, hortumların kısaca suyun temas ettiği parçaların gerçek NSF sertifikalı olduğundan emin olun. Garanti şartlarından emin olun. Satın aldığınız firmanın faaliyet süresini inceleyin. Şikayet sitelerinden Şikayetlerini okuyun.