Skip to main content

Su tasarrufu için küçük ipuçları

Su Tasarrufu, İsrafını Veya Kaybını Azaltmak, Günümüzde Çok Önemlidir. Azalan Çok Değerli Su Kaynaklarını Mutlaka, Verimli Kullanmak Zorundayız.

Evimizde Ve İş Yerimizde Küçük Dokunuşlarla Suyumuzu Nasıl Verimli Kullanmaya Çalışabiliriz?

Evde / İç Mekanlarda Su Tasarrufu İçin İpuçları: –

 Kullanmadığınız Zamanlarda; Mutfak, Lavabolar Ve, Tuvalet, Banyo Musluklarını Mutlaka Kapalı Tutun. Olası Damlamalarda, Mutlaka Bozuk Olan Musluğu Tamir Ettirin. Evden İşyerinden Uzun Süreli Ayrıldığınızda. Su Saatini Mutlaka Kapatın. Böylelikle Olası Su Baskınlarından Kurtulmuş Olursunuz.

DİŞ Fırçalarken – Sakal Traş ı, Olurken. Mutlaka musluğu ihtiyaç Duyduğunuzda Açın

Kullanım Süresi Ve Paslanmasına Göre Mutfak Banyo Lavabo Altında Bulunan Spiral Hortumları Kontrol Edin. Paslanma Veya Kırılmalar Varsa Mutlaka Değiştirin. Su Baskınları Patlayan Spiral Hortumlardan Kolaylıkla Başınıza Gelebilir.

Düzgün Ama Hızlı Banyo Yapın. Evet, Daha Kısa Bir Banyo Büyük Miktarda Su Tasarrufu Sağlamaya Yardımcı Olur. Duş Başlığını Daha Düşük Akışlı Bir Duş Başlığı İle Değiştirmek Etkili Olabilir.

 

Optimum Su Kullanımını Sağlamak İçin Çamaşır Makinenizi Ve Bulaşık Tam Olarak Doldurun Ve Daha Az Su Ve Elektrik Enerjisi  Kullanan Çamaşır Ve Bulaşık Makinalarını Tercih Etmeye Çalışabiliriz.

                          

 

Dış Mekanda Su Tasarrufu İçin İpuçları: –

 

Evde Bir Su Sayacının Olması Ve Düzenli Aralıklarla Kontrol Edilmesi, Evde Ve Dışarıda Su Sızıntısını Kontrol Edebilirsiniz. Olası Su Sızdırmalarında. Anında Uzman Ekiplerden Destek Alın.

Bahçe Sulamalarında, Uzun Hortum Boruları Yerine Sulama Kabı Kullanılması Önerilir, Çünkü Bunlar Yeterli Düzeyde Kontrollü Sulama Yapmanıza Yardımcı Olur.

 

Bahçenizi Veya Çimlerinizi Yalnızca İhtiyaç Duyduğunuzda Sulayın. Çimlerinizi Ne Zaman Sulayacağınızı Bilmek İçin Hava Durumunu Kontrol Edin Ve Çimlerin Büyümesini Analiz Edin.

 

Sabunlu Su Veya Araba Şampuanı Kullanın Ve Arabanızı Bununla Aynı Olan Bir Kova İle Temizleyin. Hortumu Yalnızca Son Durulama İçin Ve Tercihen Bir Püskürtme Yapabilen Hortum Kullanın.